Balaxanı Sənaye Parkında yeni müəssisələr yaradılır - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev “Bakı şəhərində Balaxanı Sənaye Parkının yaradılması haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2011-ci il 28 dekabr tarixli 1947 nömrəli Sərəncamında dəyişiklik edilməsi barədə Sərəncam imzalayıb.
"İki sahil" xəbər verir ki, Sərəncama əsasən “Bakı şəhərində Balaxanı Sənaye Parkının yaradılması haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2011-ci il 28 dekabr tarixli 1947 nömrəli Sərəncamının 2-ci hissəsi aşağıdakı redaksiyada verilir:
“2. Müəyyən edilsin ki:
2.1. Balaxanı Sənaye Parkı sahibkarlıq fəaliyyətinin həyata keçirilməsi üçün zəruri infrastruktura və idarəetmə qurumlarına malik olan, müasir texnologiyaların tətbiqi yolu ilə rəqabətqabliyyətli məhsul istehsalı və xidmətlər göstərilməsi məqsədilə istifadə edilən, yaşıl biznesin inkişafına kömək edən ərazidir;
2.2. resurslardan davamlı və səmərəli istifadəni təmin etmək və tullantıları minimuma endirmək məqsədilə Balaxanı Sənaye Parkının ərazisində istehsal müəssisələri, eləcə də tullantıların emalı (təkrar emalı) və xidmət müəssisələri yaradılır.”.

В Балаханском промышленном парке создадут новые предприятия
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал сегодня распоряжение о внесении изменений в распоряжение Президента Азербайджанской Республики «О создании в городе Баку Балаханского промышленного парка» от 28 декабря 2011 года №1947.
Согласно документу, часть 2 распоряжения дается в следующей редакции:
«2. Установить, что:
2.1. Балаханский промышленный парк – это территория, обладающая необходимой для предпринимательской деятельности инфраструктурой и структурами управления, используемая для производства конкурентоспособной продукции и услуг за счет применения современных технологий, способствующая развитию зеленого бизнеса;
2.2. В целях обеспечения рационального и эффективного использования ресурсов и минимизации отходов на территории Балаханского промышленного парка создаются производственные предприятия, а также предприятия по переработке (повторной переработке) отходов и обслуживанию».