DÜNYA 14:48 / 28.06.2022 Baxış sayı: 11583
Məlumata görə, F.Fukuyama Rusiyanın Ukraynaya qarşı müharibıəsinə qarşı çıxış edib. O, hərbi əməliyyatlardan əvvəl ABŞ Prezidenti Cozef Baydenə Ukrayna ətrafında gərginlik yaradan Rusiyaya qarşı sanksiya tətbiq olunmasını təklif etmişdi.
Xatırladaq ki, Rusiyanın Xarici İşlər Nazirliyi iyunun 28-də C.Baydenin xanımı və qızı da daxil olmaqla ABŞ-ın 25 vətəndaşını sanksiya tətbiq edib.
Qeyd edək ki, filosof, politoloq, siyasi iqtisadçı və yazıçı Yesixiro Frensis Fukuyama 1952-ci il oktyabrın 27-də ABŞ-ın Çikaqo şəhərində anadan olub.
F.Fukuyama 1992-ci ildə çap etdirdiyi, çox keçmədən dünyanın 20-dən artıq dilinə tərcümə edilərək beynəlxalq bestsellerə çevrilmiş “Tarixin sonu və sonuncu insan” əsəri ona dünya şöhrəti qazandırıb.

В МИРЕ 14:48 / 28.06.2022 Просмотров: 11301
Согласно сообщению, Фукуяма высказался против войны РФ в Украине. Перед военной операцией он предложил президенту США Джозефу Байдену ввести санкции против России из-за напряженности вокруг Украины.
28 июня МИД России ввел санкции в отношении 25 граждан США, в том числе жены и дочери Байдена.
Есихиро Фрэнсис Фукуяма, философ, политолог, политический экономист и писатель, родился 27 октября 1952 года в Чикаго, США.
Произведение Фукуямы "Конец истории и последний человек", опубликованное в 1992 году и вскоре переведенное более чем на 20 языков и ставшее международным бестселлером, принесло ему мировую известность.